ברוכים הבאים לאתר השאלות והתשובות של אתר miky computers, פה תוכלו לשאול שאלות בנושא מחשבים, וגם לחלוק מהידע שלכם לאחרים, ולענות על שאלות פתוחות.

התגים הפופולאריים ביותר

דיסק-און-קי גוגל-דרייב אינטרנט-רימון סרטים יוטיוב סרטונים חיתוך-סרט product-key מפתח-מוצר גלישה-בסתר זיהוי-דיסק-און-קי וירוס-דיסק-און-קי גרסאות-גוגל היסטוריית-גרסאות עזרה-מרוחקת-למחשב-עזרה-מרחוק השתלטות-מרחוק שליטה-מרחוק שיר-לyoutube העלאה-ליוטיוב דרופבוקס אינטרנט-חסום סרט סרטון youtube דפדפן-גלישה-בסתר האקר-גולש-בסתר וירוס-קיצורי-דרך דיסק-און-קי-קיצורי-דרך עכבר-לא-תקין החלפת-עכבר מקלדת-אלחוטית עכבר-אלחוטי מחיקת-היסטוריה-דרייב פעילות-google-drive פעילות-drive היסטוריה-דרייב פעילות-גוגל-דרייב פעילות-דרייב product-key-officeף מפתח-מוצר-אופיס גיבוי-windows גיבוי-מערכת-הפעלה גיבוי-וינדוס migration-tool פתיחת-גיבוי שחזור-אינטרנט שחזור-מחשב wi-fi אינטרנט-אלחוטי קליטת-אינטרנט mig חיבור-סרטונים-יוטיוב חיתוך-סרטון סרטון-יוטיוב תוכנה-עברית תוכנת-קריאה תוכנת-עברית תוכנת-לימוד-שפה חיתוך-יוטיוב הורדה-סרט קטע-סרט חיתוך-סרטים רווחים תוכנת-הגנה תוכנת-שמירה תוכנה-תלמידים תוכנת-איפוס תוכנה-שמאפסת תוכנת-הקפאה מפתח-מוצר-ווינדוס-rt windows-rt ווינדוס-rt גרסאות-לפי-שורה google-drive-history גרסאות-דרייב באותו-דפדפן-גימייל אימייל-באותו-זמן שני-גימיילים-ביחד אימייל-ביחד מעקב-גלישה לעקוב-גלישה מחיקת-גלישה למחוק-גלישה גלישה-אנונימית אימיילים-שונים-בכרום אנשים-בכרום פרופילים-בכרום גוגל-כרום שורת-המשימות taskbar jpg-pdf תמונה-טקסט המרת-תמונה-לטקסט טכנולוגית-ocr המרת-ocr מסמך-וורד להפוך-pdf-לוורד pdf-to-word המרת-pdf-לוורד מסמך-pdf

מהי הדרך הטובה ביותר לתמלול (להקליד מתוך קובץ קול) את הטקסט לוורד?

0 הצבעות

אני צריכה להגיש עבודת פרוייקט, כחלק מהפרוייקט עליי לראיין אנשים ולאחר מכן לתמלל את הראיון, אני מוצאת דבר זה כאחד הדברים המייאשים והקשים ביותר! - אני צריכה לתמלל ראיון של שעתיים!! סיוט!!!

האם יש לכם שיטה או רעיון כיצד להפוך מטלה זו לקלה כמה שאפשר? 

אשמח לרעיונות שיקלו עליי תודה!

שאלה נשאלה ב- 1 ינואר, 2015 על ידי יהודית

תשובות 2

0 הצבעות

שלום יהודית,
תודה על שאלתך המעניינת!

אני מבין שאת מעניינת בדרך הנוחה ביותר לעבוד עם הקלטת קול כלשהי וסיכומה במחשב בוורד.

אני מניח שיש תשובות שונות והצעות שונות שניתן לתת לך. מכל מקום זו משנתי בעניין:

דבר ראשון מה שחשוב הוא שתקלידי מהר, אם את לא מקלידה מספיק מהר, אז אני באמת חושב שדי יהיה לך קשה עם זה. כבר כתבתי על אומנת ההקלדה העיוורת - אולי תוכלי להיעזר בזה, אם לא לפרוייקט הנוכחי לפחות לעתיד.

שנית עליך לעבוד עם תוכנה נוחה להשמעת קטע הקול, אני ממליץ על נגן הסרטים והאודיו (קבצי קול) VLC המצויין. בנגן זה תוכלי לשלוט על קצב השמעת הקול, כך תוכלי לעבוד לפי המהירות בה את כותבת. 
למשל: אם את כותבת לאט תוכלי לעבוד עם 30 אחוזים מהמהירות או אם מקלידה מהר תוכלי לעבוד עם 70 אחוזים מהמהירות. 
כדי לשלוט על קצב הדיבור ניתן להשתמש במקשים סוגר מרובע: "]" כדי להאיט את הקצב ו- "[" כדי למהר את הקצב. כמו כן ניתן לשנות באופן ידני, רק שיש להוסיף ב"תצוגה" ("View") את "שורת מצב" (Status Bar) ואז מתווסף הקצב בתחתית החלונית ניתן ללחוץ עליו ולשנותו.

שלישית מקש הקיצור ALT + TAB יאפשר לך לדלג מהר בין קובץ הוורד שבו הסיכום לבין הנגן, תוכלי להשתמש במקש הרווח (Space) של המקלדת על מנת לבצע הפסקה בהקלטה ושוב רווח (Space) כדי להמשיך.

על מנת לבצע דילוג קדימה ואחורה ניתן להשתמש במקשי החיצים:

Shift+Left - קפיצה קצרה מאוד אחורה, Shift+Right - קפיצה קצרה מאוד קדימה.
Alt+Left - קפיצה קצרה אחורה, Alt+Right - קפיצה קצרה קדימה.
Ctrl+Left - קפיצה בינונית אחורה, Ctrl+Right - קפיצה בינונית קדימה.

בצורה זו עם טיפים אלו תוכלי לתמלל את הדיבור בקצב איטי, ולבצע עצירות מהירות, ואם צריך גם לחזור אחורה מעט (3 שניות או 10 שניות או חצי דקה - בהתאם למקש הקפיצה).

בהצלחה רבה!

נתקבלה תשובה ב- 1 ינואר, 2015 על ידי אנונימי
נערך 7 ינואר, 2015 על ידי אנונימי
0 הצבעות
נתקבלה תשובה ב- 2 ספטמבר, 2018 על ידי תהילה
...