חשוב! תוכנות חובה מומלצות לטכנאי מחשבים – מה חובה לתיקון מחשבים?

על ידי | ב- 01/02/2014 | 8 תגובות

הקדמה – מה פוסט זה ומה הקשר?

בפוסט זה חרגתי מעט ממנהגי, ואינני מביא מקרה עם לקוח שהיה לי, אלא הפעם אני כותב מאמר חובה לכל טכנאי מחשבים. זהו מאמר כל כך חשוב, מכיון שהוא מהווה את הבסיס לכל טיפול ותקלה, ולכל קריאה שאני נקרא אליה. אני הולך לחשוף בפניכם את ארסנל הנשקים שלי, ארסנל תוכנות התיקון ופתרון הבעיות שאני לא זז בלעדיו.

רבו המקרים בהם נעלם לי הדיסק-און-קי או המחשב שבו נמצאים כל הדיסקים \ התוכנות שמיועדים לתיקון וטיפול בבעיות, והכאב היה רב. לכן עליכם לשמור את כל התוכנות והמוצרים קרובים אליכם, ולגבות אותם.

אני ממליץ לקרוא את כל המאמר, מההתחלה ועד הסוף – הכל כאן חשוב ביותר!

איזה חומרה \ מוצרים צריך שיהיה על טכנאי המחשבים?

 • לכל מקום שהולכים, צריך שיהיה דיסק און קי, המכיל את כל אוסף התוכנות. על התוכנות להיות מעודכנות כמה שיותר (במיוחד כל תוכנות האנטי וירוס והאנטי מלוורים השונות).
 • על הטכנאי להיות עם אינטרנט פעיל בכל מקום שבו הוא הולך, לכן מומלץ להיות עם אינטרנט סלולרי ובטריה טעונה, אינטרנט סלולרי בפלאפון הוא פתרון טוב, יש ליצור "נקודת גישה" באמצעות הפלאפון ולקלוט אותה דרך המחשב באינטרנט אלחוטי.
 • יש להיות עם מפצל שקעים ומאריך, כך שאם הטכנאי יצטרך להטעין פלאפון \ מחשב \ לחבר מסכים וכו', הוא לא יתעצבן "רק זה חסר לי אני עם קו אחד בבטריה", או "דווקא עכשיו המחשב מתכבה".
 • יש להגיע עם ספריי (תרסיס) אויר דחוס, הדבר משמש להעפת רסיסי אבק מפנים המחשב. האבק עלול לתקוע מאווררים, להפריע לזרימת האוויר – וכתוצאה מאלו לחימום המחשב.
  הרבה פעמים – תיקון המחשב והמהרתו תלוי בניקויו.
 • יש להיות כל העת עם אוגדן "תקליטורי התיקונים והשחזורים", האוגדן בוודאי יכיל:
  – מערכת הפעלה חיה כלשהי – Live CD \ Live DVD של Windows של Linux – Ubunto או כל לינוקס אחר. ומערכת הפעלה קלה כמה שאפשר. מומלצים: Hiren's boot cd, MiniXP, WinPE, Ubunto, Slax,
  – חלק מהטכנאים יביאו דיסקים של אנטי וירוסים המופעלים באמצעות Boot ישירות מהדיסק. – דוגמאות מובאות בהמשך ב"תוכנות אבטחה" בחלק "אנטיוירוסים"
  – דיסק התקנה של Windows 7 /8 או Windows XP לשם בדיקות וכו'.
  – דיסק שחזור של Windows. – דיסק המפעיל פונקציות שונות לתיקון בעיות בווינדוס.
  – דיסק הצלה של תוכנת גיבוי כלשהי כמו Acornis או Norton Ghost. מובא בהמשך הסבר…
  – דיסק עקיפת ססמא של ווינדוס, או תוכנת פריצת ססמא כלשהי.* אין לסמוך על הפעלות ישירות מהדיסק און קי, כי עדיין ישנם מחשבים שלא תומכים בבוט ישירות מדיסק און קי.
  * ישנו שירות מיוחד שנקרא Sardu, המאפשר איחוד הרבה מאוד תוכנות שמופעלות מדיסק בוט הפעלה, מאוד חביב.

פירוטים ספציפיים יהיו בפרק הבא, המדבר על תוכנות ועבודה איתן (בכלליות):

אילו תוכנות, חובה שיהיו עם הטכנאי

כמובן שכל אלו הם רק המלצה, וכל אחד יוכל לבחור במה להשתמש. חשוב לי לציין: חלק גדול מאוד מהתוכנות בא כשתי גרסאות: 1) גרסת התקנה 2) גרסה ניידת (Portable). כאשר מגיעים לתקן מחשב, החשיבות הגדולה של תוכנות ניידות היא עצומה, כל מה שצריך לעשות זה רק להעתיק את התוכנה למחשב המטופל ולהפעיל – ללא צורך בהתקנה!  ניתן אפילו להפעיל את התוכנה ישירות מההחסן הנייד (Disk on key) לכן חשוב שלטכנאי יהיה את שתי הגרסאות. כדי למצוא את הגרסה הניידת של התוכנה יש לבצע חיפוש בגוגל של "שם התוכנה + portable" (ללא הפלוס) – לדוגמא, למציאה גרסא ניידת של תוכנת השחזור הפופלארית recuva יש לחפש: "recuva portable". לקריאה נוספת אודות תוכנות ניידות אנא קראו במאמר זה.
אם לא מובן, כל תוכנה שנמצאת ברשימה חייבת להיות על גבי הדיסק און קי שלכם!

תוכנות אבטחה, הצלה, ניקוי המחשב, טיפול שוטף וגיבויים.

 1. תוכנת אנטי וירוס מעודכנת. תוכנת האנטי-וירוס יכולה להיות כל תוכנה, אני ממליץ על החינמית – Avira, או על החינמית של מייקרוסופט (צריך לאשר את חוקיות מערכת ההפעלה): Microsoft Security Essentials. ניתן להשתמש גם בתוכנה שעולה כסף (אבל זה מעט בעיה, מכיון שצריך שהלקוח ישלם, או ישתמש בגרסת ההדגמה) – תוכנות אחרות טובות: Kaspersky, Nod-32 Eset.*להרבה תוכנות אנטיוירוס ניתן להוריד גרסא שהיא רק גרסא של בדיקת וירוסים ומחיקה\תיקון ללא הגנה "חיה". כמו כן יש להם "Rescue CD" או "Rescue disk" – דיסק הצלה, שמטרתו הפעלת האנטיוירוס עוד לפני שהמחשב עולה ישירות מהבוט, אביא כאן כמה נבחרים לשניהם, אלו דברים הטובים לטכנאים וכדאי שתורידו גם גרסאות אלו – גרסאות אלו הם חינם, מכיון שהם לא מספקים הגנה "חיה" למחשב.
   Kaspersky -קספרסקיבדיקת וירוסים במחשב ללא הגנה "חיה"– Kaspersky Virus Removal Tool (לקספרסקי יש גם תוכנות קטנות להורדות ספציפיות של וירוסים מפורסמים). דיסק הצלה – Kaspersky Rescue Disk.
  AVGדיסק הצלה – AVG rescue CD.
  Avira – אוירה – דיסק הצלהAvira Rescue System.
  BitDefender – ביטדיפנדר – דיסק הצלהBitDefender Rescue CD.
  ESET NOD32- איסט נוד-32אין להם דיסק הצלה ולא כלי לבדיקת וירוסים (מלבד בדיקה באינטרנט), ניתן ליצור דיסק הצלה, רק לאחר שהתקנתם את האנטי וירוס ורק אז ליצור אותו.
  ישנן עוד תוכנות אנטי וירוס שמציעות פתרונות כאלו כמו: Panda, Norton, F-Secure, Dr.Web, Vipre ועוד. מי שאוהב תוכנה מסויימת וכו' יכול לסור ולחפש את מה שניתן. 

  *להרבה תוכנות אנטי וירוס ניתן להוריד גרסת עדכון בנפרד להגדרות הוירוסים האחרונות, ולעדכן ידנית מתוך התוכנה, כדאי מדי פעם לעדכן קובץ זה.
 2. תוכנות מלוורים ורוטקיט וכל אלו- MalwareBytes – תוכנה שזכתה לשבחים רבים מאוד, היא חינמית למשתמש ביתי ומוגבלת בתכונות – אבל זה מספיק לבדיקה חד פעמית. – תוכנה זו מוצאת המון מלוורים, פותרת הרבה צרות, וההמלצה היא להפעילה מ"מצב בטוח" כמו הרבה מתוכנות מסוג זה.
  ישנם שעובדים עם ComboFix, אני אישית לא משתמש בה.
 3. Ccleaner תוכנת ניקוי cookies (קוקיז), היסטוריה (history), וקבצי רג'יסטרי שלא צריך.
 4. Revo Uninstaller – ישנו המסיר התקנה המוכר של ווינדוס – Add Remove program – הוסף\הסר תוכניות או Add Or Remove Programs, שלכאורה עובד טוב כאשר רוצים להסיר תוכנות, אך לעיתים אנו רוצים משהו שיעבוד מהר יותר, ומשהו שייתן לנו שליטה רבה יותר על ההסרה ווידוי שההסרה היה טובה ויסודית, כאן Revo נכנסת לתמונה, שיכולה לתת שליטה על ההסרה של התוכנות והסרה מוחלטת.
 5. לטיפול בוירוסים שמונעים גישה למקומות, הופכים תיקיות ל"קריאה בלבד" (Read Only) ל"מוסתרות" (Hidden files), נועלים אופציות במחשב וכו':
  Re-Enable – תוכנה מגניבה, הפותחת את כל האופציות על אף נעילת הוירוסים.
  Free Commander – חלופה לסייר הקבצים (Windows File Explorer) של ווינדוס, הנועד להצגת גם תיקיות מוסתרות.
 6. Jdownloader – תוכנת הורדה פופלרית המוריד מכל מקום שיש כולל יוטיוב – youtube ואתרים שונים.
 7. recuva – תוכנת שחזור מומלצת, קלה, מהירה עושה את העבודה.
 8. אימג'ים (Images) – גיבויים שלמים לכוננים, ושחזור כוננים וגיבויים: Acronis, הוא בתשלום, אך שווה את זה וכדי לרכוש רשיון – במיוחד טכנאים.
  יש גם כמה חינמיים, אך לא ניסיתי.
 9. Autoruns – תוכנה המציגה את כל התוכניות שרצות בעת הפעלת המחשב, כולל מפתחות רישום, דרייברים ועוד. ניתן לבטל עליית התוכניות בפעם הבאה ולאתר בעיות. (כמובן יש גם את היישום המובנה של ווינדוס: "הפעל" – > msconfig, אך אוטורנס יותר מקיף.
 10. AntiTwin – איתור וזיהוי כל הקבצים הכפולים במחשב, ומחיקתם.
 11. CleanMem – תוכנה המנקה את הזיכרון מכל מיני דברים שהועמסו עליו.
 12. Minitool Partition Wizard – תוכנה המאפשרת לנהל את כונני המחשב – איחוד, פירמוט, פיצול ועוד. (מעבר לאפשרויות הבסיסיות שמספק הכלי של ווינדוס).
 13. Anvir Task Manager – זוהי תוכנה המרחיבה את אפשרויות "מנהל המשימות" (Task Manager) של ווינדוס.
 14. Unlocker – תוכנה המאפשרת מחיקת קבצים נעולים ע"י שימוש בתוכנה אחרת ועוד (היום ישנה פחות בעיה וייתכן אפילו שלא רצוי להשתמש בתוכנה זאת!)
 15. nirsoft tools – אתר המאפשר הורדת תוכנות רבות שנכתבו ע"י ניר סופר, התוכנות מאפשרות להוציא ססמאות שונות מהמחשב, איתור קבצים במחשב בדרכים מתוחכמות, היסטוריה, מציאת קבצים זמניים במחשב ועוד רבים.
 16. תוכנות זיהוי והתקנת דרייברים אוטומטית – מאז שווינדוס 7 יצא, באמת הרבה בעיות של דרייברים תוקנו, אך לעיתים נתקעים למצבים שצריך לנבור בכל מיני מקומות כדי למצוא דרייברים מתאימים למערכת המחשב שאנו מנסים לתקן או להתקין, ישנן תוכנות שמאתרות ומתקינות באופן אוטומטי את הדרייברים החסרים, הבעיה שהרבה מתוכנות אלו מכילות פרסומות ותוכנות רוגלה. ואני אישית לא השתמשתי אף פעם בתוכנה שכזאת לכן אוכל רק לתת קישורים, ועליכים לבדוק בעצמכם במה כדאי להשתמש, אני לא לוקח אחריות. DriverMax, Drivers, Driver Robot.
 17. תוכנות שחזור לאחר הפעלה מחדש – תוכנות אלו יוצרות מעין "כונן וירטואלי – ארגז חול" (Virtual drive Sand box), כאשר כל מה שמותקן בו, מתאפס לצילום מצב קודם, בעת הפעלת המחשב מחדש. אומנם תוכנות אלו לא מיועדות בדיוק למשתמש הביתי אבל מאוד שימושיות בעסקים, בבתי הספר ועוד:
  Faronics Deep Freeze – לא ניסיתי אותה.
  Rollback RX – עבדתי איתה כמה זמן, עובדת יפה.
 18. תוכנות לבדיקת חלוקת תפיסות הכוננים בצורה גרפית ונוחה – תוכנות אלו מאפשרות לכם לראות בצורה גרפית ומובנת, אלו סוג של יישומים תופסים מקום בכוננים השונים. הדבר מאוד נוח כאשר אתם רוצים לאתר "למה המחשב של הלקוח כל כך עמוס?" ולהמליץ לו, מה כדי לנקות, מה כדי למחוק וכו', כמו כן לפעמים הדבר עוזר באיתור וירוסים המשכפלים קבצים כמה פעמים כדי לפוצץ את הכוננים (במיוחד כונן C), בתחום תוכנות זה יש כמה טובות, ועליכם לבחור מהי האהובה עליכם, יש את: Space Sniffer –  או WinDirStat ישנן עוד כמה תוכלו לחפש אם תרצו אחרות.
 19. תוכנות לשינוי שם קבצים בצורה קלה וכמותית – לפעמים יש צורך לשנות הרבה קבצים, לשמות דומים, או לשמות סידורים. אז מלבד הטריק של ווינדוס (ניתן לסמן כמה קבצים ע"י לחיצה על מקש CTRL או Shift או Ctrl+A, ללחוץ על "שינוי שם" (Rename) או F2, ואז לשנות את כולם לשם מסויים, הראשון ייקרא בשם הראשון וכל השאר השם+מספר סידורי). ישנן תוכנות מופלאות שעושות דברים יפים, יש הרבה חלקן: FileRenamer – או Advanced Renamer או Bulk renamer Utility
 20. כמה התקנות שתמיד חייבים שיהיו אצל מחשבי הלקוח – Java, WinRAR, CDBurnerXP, Flash. מי שרוצה תוכנה קוד פתוח שפותחת ראר וזיפ וכו': 7zip.

תוכנות לבדיקה ואבחון חומרת המחשב

תוכנות אלו נועדות כדי לאבחן האם המחשב של הלקוח עובד בצורה תקינה, ניתן לבדוק את הזיכרון, המעבד, הדיסק הקשיח, הכרטיס הגרפי ולוח האם אלו תוכנות בדיקה מומלצות:

 1. 86+Memtest – בודק את מצב זיכרון המחשב.
 2. תוכנות פירוט על חומרת המחשב – תוכנות אלו מספקות פרטים על נתוני המחשב – איזה זיכרון מותקן, לוח אם, מעבד וכו'. ישנן כמה חינמיות:  Speccy, Sisoft Sandra Lite, כמובן שאם אתם צריכים אפשרויות מתקדמות יותר יש לשקול לרכוש גרסאות מלאות.
 3. FurMark – בוחן את יכולות כרטיס המסך.
 4. Occt – בודק את יכולות המעבד.
 5. CPU-Z – מספק מידע על הזיכרון ועל המעבד, חום ועוד.
 6. WireShark – נועד בעיקר לטכנאים שעוסקים ברשתות. תוכנה זו מנתחת את תעבורת המידע שעוברת ברשת.
 7. SpeedFan – מספק את מהירות המאווריים, וחוץ המעבד, הזיכרונות והדיסקים הקשיחים, כמו כן מספק מבט על ה- S.M.A.R.T של ההארדיסקים (מספק מידע על מצבם הבריאותי של הדיסקים הקשיחים).
 8. Vso Inspector – בודק מצב של דיסקים.

תוכנות נוספות שהם חובה עבור טכנאים ומשתמשים

 1. TeamViewer – תוכנה לשליטה מרחוק – הטובה ביותר בתחום, ללא ספק תוכנה מומלצת ואדירה, כלי שימושי ועובד כל כך טוב. ניתן לתמוך מרחוק, וגם להיעזר במחשב מרוחק בשביל לטפל בתקלות (אם למשל אתם רוצים להעביר קבצים ממחשב אחר למשל). יש גם אפליקציה לאנדרואיד ול- IOS, לשליטה מהפלאפון, או על פלאפון. מומלץ וחובה!
 2. תוכנת פתיחה קבצי PDF – כן, זה נצרך… למרות שהמפורסמת היא Adobe Reader, לדעתי היא כבדה מאוד, וכדאי להשתמש ב- Foxit Reader.
 3. Java – היום יש צורך להוריד ישירות מהאינטרנט (לפחות בגרסא הרגילה), פעם היה ניתן להוריד קובץ.
 4. WinRAR – תוכנה לפתיחת קבצי RAR וגם זיפ, מי שרוצה תוכנת קוד פתוח – 7zip.
 5. CDBurnerXP – תוכנת צריבה חינמית וקלה.
 6. PowerOff – תוכנה מצויינת לכיבוי המחשב \ הפעלתו מחדש \ הכנסתו למצב שינה לפי פעולות שעושים, או לפי תאריכים, אפשר לפי יום קבוע \ שעה וכו' או באופן חד פעמי בשעה מסויימת. תוכנה נוחה וקלילה.
 7. Keren Directory Print – נותן הדפסה של תכולת תיקיות, על מנת שיהיה קל לראות מה יש בפנים.
 8. דפדפנים ניידים ללא התקנה – אם אתם נמצאים בבית לקוח, ייתכן ומותקן אצלו וירוס או מלוור שחוטף את פרטיכם, תוכלו להשתמש בדפדפנים "נקיים" המוחקים עצמם לאחר השימוש וללא התקנה.

טיפים אחרונים חשובים

 • כדאי מאוד, שיהיה לכם את כל התוכנות שלמעלה, או רובם לפחות. שיהיה לכם אותם על גבי דיסק און קי, וכן בגיבוי על מחשב. – תמיד תגיעו איתם – לעולם אתם לא יודעים מה מצפה לכם בבית הלקוח. מנסיון, אם באים מוכנים חוסכים זמן על שטויות – תארו לכם שאין לכם אינטרנט בבית הלקוח או יש וירוס קטלני, למה לבזבז זמן על הורדות?
 • להגיע תמיד עם אינטרנט זמין ואמין, לא תדעו מה תצטרכו, הרבה פעמים יש לעשות חיפושים בגוגל על בעיות שיש לכם.
 • להשתמש בגוגל הרבה בעיות ניתנות לפתירה ע"י חיפוש של הודעת השגיאה, או תיאורה בשורת החיפוש של גוגל, הרבה פעמים תצטרכו לתאר הבעיה באנגלית, לקרוא בפורומים דיונים על הבעיה.

מאמר זה הגיע לסיומו, הושקע בו מחשבה רבה, אנא לקרוא ולשתף!
כל הטכנאים ייראו במאמר זה מקור חשוב ביותר וקישורים לתוכנות שימושיות שיעשו לכם את החיים להרבה יותר קלים ומהירים. אנא לכתוב הערות למטה ולשתף!

לשתף לשתף לשתף!!

 

תגיות:

תיאור המחבר

miky miky מיקי מחשבים - mikycomputers, מחזיק באתר http://mikycomputers.com אתר בנושא מחשבים וטכנולוגיה. בעל ידע רב במחשבים, חומרה, תוכנה ורשתות. באתר תוכלו למצוא טיפים, מאמרים מקצועיים, ותמיכה.

8 תגובות to “חשוב! תוכנות חובה מומלצות לטכנאי מחשבים – מה חובה לתיקון מחשבים?”

 1. 17/02/2014

  שלמה הגב

  כתבה מחכימה מאוד.
  היה לי מקרה של מחשב מלא בוירוסים ועוד כל מיני תוכנות זדוניות למיניהם. לאחר שהסרתי אותם, המחשב התחיל לעשות הרבה בעיות. לפעמים לא נדלק וגם שכבר כן נדלק – לא עבד טוב. יש פיתרון לדבר הזה?

  עוד דבר שחובה לקחת זה ספריי אויר, הרבה בעיות נגרמות מאבק שיושב לו בתוך המחשב.

  • 19/02/2014

   miky הגב

   שלום שלמה,
   תודה על תגובתך!

   לקחתי את ההערה שלך והוספתי אותה למאמר – תודה. אכן ספריי אוויר זהו מצרך חשוב ויעיל!

   לגבי שאלתך:
   אכן מעניין מאוד,
   האם אתה בטוח שלא היו בעיות נוספות מלבד התוכנות הזדוניות? אולי היו בעיות חומרה כלשהן?
   ייתכן שבמהלך התהליך של ההסרה, הוסרו קבצים החשובים לתקינות המחשב? הדבר די נדיר כאשר פועלים בצורה מסודרת, מסירים עם אנטי וירוסים תקינים.
   או שמורידים על ידי הדרכות מסודרות והיזהרות יתירה מקבצי מערכת וכו'.
   לסיכום:
   קשה לי מאוד להעריך את הבעיה, בלי לראות אותה. אך הניחוש שלי: או בעיית חומרה, או מחיקה של קבצי מערכת איכשהו.

   אבל האמת היא, שלעיתים גיבוי הקבצים, והתקנת מערכת ההפעלה מחדש מקצרת תקלות והתגוששויות עם וירוסים. 🙂 (כמובן יש לעשות זאת בזהירות, ולא להעתיק את הקבצים הנגועים מחדש וכו').

   יום נעים,
   ואשמח לראותך שוב.

 2. 19/02/2014

  שלמה הגב

  הרצתי את התוכנה Malwarebytes Anti-Malware, היא זו שמצאה וירוסים ומזיקים, והבעיות התחילו כשאישרתי את המחיקה של אותם מזיקים – המחשב עלה (לא עלה…) מחדש ואז התחילו הבעיות.
  מאז הפסקתי להתקין את התוכנה הזאת, מה גם שבכמה מחשבים נוספים ששמתי את התוכנה היא הפסיקה להתעדכן / נתקעה. יכול להיות שהם השתפרו, הסיפור שלי היה מזמן.

  עד כמה שידוע לי לא היו בעיות חומרה – עובדה שהמחשב עבד מצוין אחרי שעבר פירמוט והתקנה מחדש.
  יכול להיות שבמהלך ההסרה של הוירוסים נמחקו קבצי מערכת?

  – אני מאוד נהנה מהאתר שלך, תמיד כיף לקרוא ולהחכים במיוחד כשכתוב בצורה מעניינת ורהוטה. מחכה לפוסטים חדשים.

  • 21/02/2014

   miky הגב

   שלום שוב שלמה!

   MalwareBytes, היא תוכנת אנטי-מולוור מצויינת ומלאת שבחים ותארים. בתחילתה היא היתה פחות אם אינני טועה, ייתכן שאכן נמחקו קבצים הנצרכים לעלייה תקינה של המחשב.
   מכל מקום אני משתמש בתוכנה זו רבות והיא לא מאכזבת אותי כיום,
   תודה על המידע !

   – אני שמח לשמוע את תגובתך. אני משתדל שהמאמרים ייכתבו בצורה מעניינת, מובנת ומקצועית ככל האפשר.
   שאלות, והצעות יתקבלו בברכה.
   כמו כן, שיתוף ברשתות החברתיות, מפה לאוזן. ועוד יתקבלו בברכה. הדבר יעזור לפרסום והפצת האתר והתפתחותו.

   תודה רבה,
   ולהתראות במאמר הבא 🙂

 3. 11/11/2014

  אליהו הגב

  אני מחפש כבר הרבה זמן תוכנה שגורמת למחשב בכל פעם שמכניסים לו און קי וכדו' להציג אוטומאטית את הקבצים המוסתרים שבו אני יודע בבירור שיש כזו תוכנה אך אינני מצליח למצוא אותה האם יש לך איזה מושג למה אני מתכוון ??? זה מאוד חשוב לי!!! אשמח מאוד לקבל תגובה על שאלה זו כמה שיותר מהר במייל goori0011@gmail.com תודה רבה רבה מראש וסליחה…

  • 11/11/2014

   miky miky הגב

   שלום אליהו,
   תודה על שאלתך!

   למען האמת, לא בדיוק הבנתי מה אתה מבקש, אך אלו אפשרויות שאני מכיר בתחום:

   ראשית, אם המחשב בבעלותך או בשליטתך אתה יכול להגדיר שיציג תמיד גם את הקבצים הנסתרים, כדי לבצע זאת עליך להיכנס לסייר הקבצים (המחשב שלי), ללחוץ על מקש ה- "Alt" במקלדת בתפריט שנפתח ל: "כלים" ("Tools") – > "אפשרויות תקייה" ("Folder Options") ובחוצץ: "תצוגה" ("View") וב- "קבצים ותיקיות נסתרים" ("Hidden files and folders") לסמן את "הצג…" ("Show..").
   ניתן להגיע להגדרות אלו גם אם תחפש ב- "התחל" – "הגדרות תקייה" ("Folder Options").

   שנית, ישנם סיירי קבצים חיצוניים שמאפשרים להתגבר על הגדרות הווינדוס, כלומר תגדיר בסייר אחר הצגת קבצים נסתרים באופן קבוע ואז זה אמור להציג לך את המוסתרים, דוגמא לסייר חינמי, מהיר ועם אפשרות מסוג זה – FreeCommander – http://www.freecommander.com/fc_downl_en.htm יש לו גרסת התקנה וגרסה ניידת ללא התקנה. תוכל לנסות את התוכנה בלי להתקין ואפילו לעבוד איתה ללא התקנה.

   שלישית, ישנן תוכנות שפותחות את האפשרות להציג קבצים מוסתרים אפילו עם וירוס נעל אפשרות זאת, לדוגמא: Re-enable

   מקווה שעניתי על שאלתך,
   בהצלחה רבה

 4. 22/08/2018

  אבי הגב

  האם יש הדרכה איך עובדים עם דיסק הצלה של אווירה הגירסה העדכנית
  אפילו מדריך עם תמונות או ווידאו
  עם ווינדוס 10 אם זה משנה

 5. 26/11/2020

  חיים הגב

  אכן כתבה מושקעת ביותר

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא יפורסם. שדות נצרכים מסומנים *


*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הירשם לעדכונים!

 • מבצעים ותחרויות
 • חדשות טכנולוגיה
 • כיף באינטרנט, סרטונים ומשחקים כיפים
 • טיפים וטריקים