האתר מגה – Mega.co.nz – המשכו של מגה-אפלאוד חזר

על ידי | ב- 21/01/2013 | 0 תגובות

לא יודע מי מכם שעקב אחרי המאורעות המתוקשרים של אתר Mega, אבל זהו תקציר האירועים:

הכל התחיל מאתר ששמו megaupload.com, אתר זה תפס נוכחות רבה והשפעה בקרב משתפי הקבצים. אתר זה גם מאוד סבב סביב הפצת קבצים בעלי זכויות יוצרים. כעבור כמה שנים, ה- F.B.I האמריקאי פשט על אחוזתו של Kim Dotcom – קים דוטקום (ראפר והבעלים של האתר), ותבע אותו. כחלק מהמהלך האתר הושבת ושרתי האתר הוחרמו.

מהלך מעצרו של אותו קים דוט קום שנוי במחלוקת, מכיון שהמעצר נעשה עם צוות מיומן, כלי נשק כבדים ומסוק מורם, זהו סרטון הפשיטה למי שמעניין אותו:

בנוסף לאותו מקרה ספציפי, סיפור זה היוה מחלוקת לגבי אתרים נוספים כלומר, מדוע שאתר זה ייסגר כאשר הוא טען שנעשו המאמצים להורדת קבצים שאינם חוקיים. למשל ישנו בכל אתר שיתוף קבצים כפתור דיווח, המאפשר דיווח על תוכן שאינו חוקי, או מפר את חוקי האתר. קים דוט קום טען שכל מי שדיוחוח על תוכן לא חוקי נענה ברצינות והוסר התוכן הלא חוקי.

– אם כן מדוע בכלל האתר הוסר? – הדבר נבע מלחץ של ארגון RIAA הארגון שמאגד את חברות ההקלטה של ארה"ב במלחמתם נגד הפיראטיות.

לאחר שהאתר הופל, באמת לא ברור מצבם של עשרות או מאות אתרי שיתוף קבצים אחרים? הם מצידם טוענים שהעלאת קבצים המוגנים בזכויות יוצרים ללא הזכויות אצל המעלה הינו עבירה על החוק ועבירה על תנאי האתר. – בזה לכאורה הם מכוסים. כנראה שבאמת אתרים רגילים מכוסים ע"י זה, כי אם לא גם אתרים אלו היו נסגרים.

אז מה עכשיו כל הרעש עם Megaupload?

אז העניין הוא שהוא לא התייאש, וביום השנה להורדת האתר ע"י ה- FBI הוא העלה את האתר מחדש, אך הפעם בשם אחר (כי הדומיין נלקח), בתחילה נרכש דומיין בשם Me.ga השוכן במדינת גבון באפריקה. אך עוד לפני שהאתר הועלה לשרתיו, הדומיין נסגר ע"י ממשלת גבון.
עדיין לא נכנע אדון קים דוט קום וכעת רכש את הדומין Mega.co.nz – והפעם בניו זילנד. השרתים עצמם שוכנים באחוזתו בגרמניה.

כל הסיפור של ה-"קאמבק" היה מתוקשר מאוד, וכולם דיברו על כך, במיוחד שדוט קום הודיע שהוא קם עם משהו טוב יותר, חכם יותר ומוצפן יותר.

מה בסוף קרה – ואילו באמת אפשרויות ישנם באתר החדש?

ולבסוף האתר הושק ב- 19.1.13. כמו שהודיע דוט קום, באמת האתר שוכלל מבחינת נפח, כאשר לכל משתמש מוצע 50 GB של אחסון חינם. ישנן גם חבילות בתשלום במחירים ממש לא רע:

packages of mega.co.nz pro 1 pro 2 pro 3

כדי למנוע את סגירת האתר בשנית, הובטח שהעלאת הקבצים והורדתם תהיה מוצפנת לחלוטין, בצורה שהאתר אינו יודע מה יש שם, כך לא ניתן לתבוע אותו.

כמות הכניסות לאתר השביתה את האתר כבר יומיים, מדובר על מאות אלפי רישומים בתוך שעות מספר מאז הפתיחה. – כנראה שהוא מצליח לשחזר את הצלחתו הקודמת.

האם יש מקום להשתמש בשירות זה? – איך הוא עומד ביחס לשירותי אחסון וסנכרון קבצים קיימים כדוגמת DropBox?

האם שירות זה יכול להוות תחליף לשירותים בו הרבה מהאנשים משתמשים בהם כיום כמו: Dropbox, Google Drive וכו'? בפשטות – לא. שירות זה לא מאפשר סנכרון אוטומטי בין משתמשים, או כונן המסתנכרן עם כונני המחשב והענן. זה פשוט אחסון, כאשר אתם יכולים לשתף קישורים לקבצים שאתם מאחסנים עם אנשים אחרים. – נכון 50 GB זה הרבה, אבל בשביל מה שזה נותן – אחסון. זה לא משתווה לשירותים האחרים כלל.

בנוסף לכך, ישנו עדיין חשש, שפתאום גם אתר זה יוסר ע"י רשויות החוק של ארה"ב, ולכן – אני לא ממליץ לשים את כל הביצים בסל של Mega! אם ברצונכם לגבות קבצים כגיבוי נוסף לגיבוי שקיים אצלכם הדבר אפשרי. וכן אם ברצונכם להעלות קבצים כבדים לחשבון שלכם שם, גם אפשרי. אבל לסמוך על כך או להשתמש בשירות כשימוש יום יומי זה לא שווה לפי דעתי.

האם הוא יופל שוב? האם הוא יהיה נרדף בשנית ומה יעלה בגורלו? נראה בהמשך.

תגיות:

תיאור המחבר

miky miky מיקי מחשבים - mikycomputers, מחזיק באתר http://mikycomputers.com אתר בנושא מחשבים וטכנולוגיה. בעל ידע רב במחשבים, חומרה, תוכנה ורשתות. באתר תוכלו למצוא טיפים, מאמרים מקצועיים, ותמיכה.

אין תגובות ל “האתר מגה – Mega.co.nz – המשכו של מגה-אפלאוד חזר”

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא יפורסם. שדות נצרכים מסומנים *


*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הירשם לעדכונים!

  • מבצעים ותחרויות
  • חדשות טכנולוגיה
  • כיף באינטרנט, סרטונים ומשחקים כיפים
  • טיפים וטריקים