2 במחיר 1 – "אל תחפש רחוק" לפעמים פלאש-בק פותר את הבעיה

על ידי | ב- 24/02/2014 | 0 תגובות

תקליטור נעול – לא לגעת. תיאור המקרה

"גלינג, גלינג" – הטלפון צילצל – "מה?" עניתי. תקשיב: "נעילה, דיסק פרוייקט השו"ת" – אמר לי ר' עקיבא. – "לא הבנתי, תסביר שוב" – שאלתי. "תקשיב: אנחנו משתמשים בפרוייקט השו"ת [הערה: פרוייקט השו"ת זהו מאגר תורני, שכדי להפעילו יש צורך שיהיה חיבור דיסק און קי מחובר או דיסק. אין לו גירסא חוקית המאפשרת לפעול ישירות מהדיסק הקשיח]. וכל הזמן התלמידים כאן בישיבה – ר' שמעון ור' אליעזר מחליפים דיסקים של שיעורים ומוזיקה". פעם שעברה ששמתי להם דיסק של פרוייקט השו"ת הוא עבד מצויין, אבל אבד אחרי כמה זמן!!
התלמידים היו שבורים במשך כמה שבועות, בגלל שלא יכלו לחפש מקורות ולהוציא מידע מפרוייקט השו"ת. רכשתי להם דיסק חדש, אך כעת אני רוצה לוודא שלא יוציאו אותו מהכונן, לא בשביל לשים דיסקים של שיעורים ולא בשביל שירים!" – מה עושים?! כיצד למנוע את האיבוד הבא?

מוחי עבד בקדחתנות… קדח.. וקדח… ולפתע הארה – מסך לבן של פלאשבק ניצב לנגד עיניי – היה זה תיק ישן: משהו על "תינוקות", "נעילה", – "כן! צעקתי לפתע!" – "ToddlerKeys". למי שלא זוכר את המקרה, יכול לקרוא אותו כאן.

אז זכיתי במקרה של "2 במחיר של 1" – עבודה קלה (לכאורה…). – אמרתי לו: "תקשיב, כל מה שצריך לעשות זה להתקין את התוכנה טודלר קיז, להגדיר אותה בצורה כזאת שלא תפתח את כונן הדיסקים, להגדיר שתפעל באופן אוטומטי וזה הכל".

במחשבה ראשונה, חשבתי שזה יפתור את העניין, וזה באמת פותר בצורה כלשהי. הבעיה היא שמדובר על תוכנה בסה"כ, והיא לא עובדת מחוץ למערכת ההפעלה, כלומר ניתן להפעיל את המחשב מחדש. כאשר המחשב נדלק, לפני עליית מערכת ההפעלה ניתן ללחוץ על מקש כונן הדיסקים ולשלוף את הדיסק! וזה מה שר' שמעון ור' אליעזר תלמידי ר' עקיבא עשו. מפולפלים כמוהם לא ניתן למצוא.

ומפה אנו מגיעים לעקרון חשוב מאוד בעולם תיקוני המחשב:

נעילת חומרה שווה בהרבה מנעילת תוכנה

העקרון הוא כזה: אם נועלים דבר מסויים במחשב בדרך פתרון של תוכנה, יהיה הרבה יותר קל לעקוף את המחסום ולפרוץ את ההגנה בגלל מגבלות התוכנה.
לעומת זאת, קשה יותר לפרוץ הגנה חומרתית, קשיחה פיזית.

והפתרון הוא כזה: יש לדחוף את כונן ה- DVD לתוך מארז המחשב (עם הדיסק שהוא בתוך הכונן), אך שיהיה במצב אופקי, לתפוס אותו איכשהו. ולהטמין את המחשב במקום בו לא יוכלו להגיע לכונן.

אז המקרה שהחל כמקרה קלאסי של: 2 במחיר של 1 (ישנן גרסאות נוספות כמובן של 4 במחיר 1 100 במחיר 1 ועוד. כמובן). נגמר במקרה של חומרה טובה מתוכנה.

תיק 2 במחיר 1 – "אל תחפש רחוק" סגור.

תגיות:

תיאור המחבר

miky miky מיקי מחשבים - mikycomputers, מחזיק באתר http://mikycomputers.com אתר בנושא מחשבים וטכנולוגיה. בעל ידע רב במחשבים, חומרה, תוכנה ורשתות. באתר תוכלו למצוא טיפים, מאמרים מקצועיים, ותמיכה.

אין תגובות ל “2 במחיר 1 – "אל תחפש רחוק" לפעמים פלאש-בק פותר את הבעיה”

השאר תגובה

כתובת האימייל שלך לא יפורסם. שדות נצרכים מסומנים *


*

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

הירשם לעדכונים!

  • מבצעים ותחרויות
  • חדשות טכנולוגיה
  • כיף באינטרנט, סרטונים ומשחקים כיפים
  • טיפים וטריקים